מידע כללי על מבחן אמיר

מהו מבחן אמיר?

מבחן אמיר הוא מבחן שנערך בכל הארץ, על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. מטרת מבחן אמיר היא לבחון את רמת השפה האנגלית של כל נבחן, על מנת שהאוניברסיטאות יוכלו לקבוע מהי רמת האנגלית של הסטודנט. תוצאה נמוכה- ורמה נמוכה באנגלית פירושן קורסים באנגלית באוניברסיטה. ציון גבוה במבחן אמיר פירושו רמת פטור באנגלית ללא צורך בהשלמת קורסים באוניברסיטה. מבחן אמיר בודק את יכולת הקריאה באנגלית וההבנה של טקסטים אקדמיים באנגלית. יכולת זו חשובה לכל סטודנט שמתחיל ללמוד מכיוון שטקסטים באנגלית הם חלק חשוב מאוד מההכשרה האקדמית. לכן, מבחן אמיר הוא מבחן חשוב מאוד לביצוע במהלך הלימודים. קורס אמיר החינמי המוצע לכם מבטיח להגדיל את אוצר המילים שלכם תוך שימת דגש על מילים שמופיעות במבחן אמיר. בעזרת תרגילי קריאה לשיפור הבנת הנקרא תוכלו לשפר את התוצאה שלכם במבחן אמיר.

מטעם מי נערך מבחן אמיר?

מבחן אמיר הינו מבחן מיון של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הבודק את רמת הידע באנגלית של תלמידים אשר רוצים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה פה בארץ.

מי ניגש למבחן אמיר?

  • מועמד ללימודים במוסד אקדמי או סטודנט שאינו דורש ציון פסיכומטרי אך זקוק לציון באנגלית על מנת שניתן יהיה לקבוע כמה קורסים הוא צריך לקחת באנגלית.
  • מועמד או סטודנט המעוניין לשפר את ציון האנגלית שקיבלת בפסיכומטרי בכדי:
    • להגיע לציון סף לקבלה ללימודים אקדמיים
    • לצמצם או לקבל פטור מלימודי האנגלית באקדמיה

מבחן אמיר מותאם

המרכז הארצי לבחינות והערכה הוא הגוף האחראי על מבחן אמיר. המרכז מציע מבחן מותאם לבעלי לקויות למידה כלשהן או בעיות פיזיות שונות. מועמד הסובל מבעיות מן הסוג הזה צריך להגיש בקשה בעבור מבחן אמיר מותאם ולשלוח אותה למרכז הארצי. הרשמה למבחן מותאם נעשית באמצעות ערכת הרשמה למבחן אמיר מותאם, בה המועמד מציג אישורים מסוימים או אבחונים אישיים שלו הנוגעים לבעיותיו. בנוסף, ישנו שאלון אישי אותו צריך למלא. כאמור, את הכל יש לשלוח למרכזי הארצי לבחינות והערכה אשר יקבע האם ואילו התאמות יוקנו לאותו מועמד.

מהו מבחן אמירם?

מבחן אמירם הוא מבחן ממוחשב אשר מטרתו היא לבדוק את רמת האנגלית האקדמאית של הנבחן. חשוב שתדעו, מבחן אמיר”ם נערך מול מחשב והנבחן עונה על השאלות בעזרת מקשי המחשב.

כמה עולה מבחן אמיר?

עלות מבחן אמיר: ערכת הרשמה למבחן – 50 ₪. עלות המבחן : כ- 200 ₪ (משתנה מדי פעם; יש להתעדכן במחלקה לאנגלית במוסד האקדמי).

מהם תאריכי מבחן אמיר?

5 בספטמבר 2012. תאריך סיום הרשמה – 7 ביולי.
7-9 בדצמבר 2012 תאריך סיום הרשמה – 22 באוקטובר.

כמה פעמים ניתן לגשת למבחן אמיר?

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אינו מטיל הגבלה על מספר הפעמים שאפשר להיבחן בבחינת אמיר, או על מרווח הזמן שבין בחינה לבחינה.

מה תוקף ציון מבחן אמיר?

תוצאות בחינת אמיר תקפות באוניברסיטאות למשך 5 שנים לפחות.

היכן ניתן למצוא את ציוני בחינת אמיר?

המרכז הארצי לבחינות והערכה מפרסם את הציונים של מבחן אמיר עד 45 יום ממועד הבחינה (בדרך כלל הם ימסרו מוקדם יותר, תוך שלושה שבועות מיום הבחינה). הציון נשלח אוטומטית לכל האוניברסיטאות בישראל וכל נבחן רשאי לבקש שציונו יישלח למוסדות נוספים (בקשה זו יש להגיש בטופס ההרשמה או בדואר אלקטרוני עד יום לפני מועד הבחינה).

מבחן אמיר

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם