מבחן אמיר – מה זה בכלל?

05/20/2012

מבחן אמיר הוא מבחן מיון בשפה האנגלית שנועד למועמדים ללימודי תואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות. באמצעות מבחן אמיר נקבעת רמת האנגלית של המועמד ובכך נקבע למעשה כמה קורסי חובה בשפה האנגלית יהיה עליו לעבור במהלך התואר. אם כך, כיצד בנוי מבחן אמיר? מדוע הוא חשוב כל-כך? ומהי הדרך הטובה ביותר להתכונן למבחן?

מבחן אמיר בנוי משלושה פרקים שדומים מאוד לפרקי האנגלית במבחן הפסיכומטרי. כל אחד מהפרקים הללו מורכב משלושה חלקים: השלמת משפטים (Sentence Completion), ניסוח מחדש (Restatements) וחלק הבנת הנקרא (Reading Comprehension). החלק הראשון של פרק מבחן אמיר, חלק השלמת משפטים, הוא חלק שמכיל בין 10-12 שאלות רב-ברירתיות שבמסגרתן צריך הנבחן לבחור את המילה הנכונה שתשלים את המשפט המוצג במסגרת השאלה מתוך ארבע אפשרויות שניתנות לו.

החלק השני נקרא ניסוח מחדש והוא מציג בפני הנבחן משפט שנוסח מחדש בתשובה ועליו לבחור מהי התשובה שמשמרת את משמעות המשפט המקורי. בחלק זה הנבחן צריך לפתור בין 5-8 שאלות. בחלק האחרון, חלק הבנת הנקרא, הנבחן נדרש לענות על 10 שאלות הנשענות על שני קטעי קריאה קצרים שניתנים בחלק זה. הנבחן לא צריך להציג ידע קודם בנושאים בהם דנים המאמרים מאחר והשאלות קשורות בצורה ישירה לטקסטים. בסך הכל, מבחן אמיר אורך 75 דקות בהן הנבחן מקבל 25 דקות לענות על בין 28-30 שאלות בכל פרק. בניגוד למבחן הפסיכומטרי, במסגרת מבחן אמיר אין פרקים ניסיוניים (פרקי פיילוט) וכל הפרקים נכללים בציון הסופי של המבחן.

אז כיצד מתכוננים בצורה האפקטיבית ביותר לקראת מבחן אמיר? הדבר החשוב ביותר בהכנה לקראת מבחן אמיר הוא תירגול רב ככל האפשר של מבחנים לדוגמא. מאחר וידוע מראש מהו מבנהו של כל פרק של מבחן אמיר וכל הפרקים בנויים באותו האופן (השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא), תרגול של מבחנים רבים יעזור לנבחן להבין את סוגי השאלות שקיימות במבחן וכיצד להתמודד איתן. הדרך האפקטיבית והטובה ביותר להתכונן למבחן היא באמצעות קורס אמיר. קורס אמיר נותן לנבחן את הכלים שהוא צריך בכדי להתמודד עם השאלות שקיימות במבחן. במסגרת קורס אמיר מקבל הנבחן כלים כגון: טיפים למענה מהיר יותר על שאלות, הסבר על חלוקת זמן נכונה ומאגר מבחנים לתרגול. המטרה הסופית היא לכסות כמות גדולה ככל האפשר של שאלות באמצעות תרגול רב וללמודלהתמודד עם לחץ הזמן שקיים במבחן וללמוד לחלק את הזמן בצורה טובה יותר.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content