איך לקבל פטור באנגלית?

07/08/2012

כל מוסד אקדמי בארץ דורש מכם להגיע לרמת פטור באנגלית. לומדים אמנות? כימיה? מדעי המחשב? כולכם חייבים להגיע לרמת פטור באנגלית. ניתן להגיע לפטור המיוחל בכמה דרכים: הדרך הקצרה ביותר היא להוציא ציון גבוה בחלק האנגלית של מבחן הפסיכומטרי, אולם לא תמיד אנו מצליחים בזה. לכן, מי שלא הוציא ציון פטור באנגלית בפסיכומטרי נאלץ לקחת קורסים באנגלית בשנה הראשונה והשנייה של התואר. ככל שהרמה שלכם נמוכה יותר, כך תידרשו ללמוד יותר קורסים, ואנו יודעים שיותר קורסים אומר יותר כסף שיצא מכיסנו היישר לתוך האוניברסיטה. פיתרון נוסף שמקצר לנו את הדרך הוא לקבל את פטור באנגלית באמצעות עמידה במבחן אמיר או אמירם.

סטודנטים שרק מתחילים את דרכם באוניברסיטה או במכללה, עומדים בפני חוויה חדשה בחייהם. מסלול הלימודים עומד להיות מעניין ואתגר, ויחד עם זאת עמוס ולא פשוט. שלא כמו בתיכון, לימודים לתואר ראשון הם קשים ותובעניים הרבה יותר מאשר התיכון. זו הסיבה לחיוניות שבהוצאת פטור באנגלית לפני הכניסה לאוניברסיטה- דבר זה שמפחית את הלחץ ואת הדרישות במהלך השנים הראשונות, הנחשבות כקשות יותר וכרוכות בשלבי הסתגלות לא פשוטים.

מה הוא המונח “פטור באנגלית

פטור באנגלית הוא מונח שמציין רמת ידע בשפה האנגלית כפי שנקבע על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. מי שעומד בתנאים הנהוגים במוסד הלימוד האקדמי ומפגין רמת בקיאות וידע נדרשים בשפה האנגלית, מקבל פטור באנגלית. התוצאה הישירה של פטור באנגלית היא שהסטודנט אינו צריך לעבור קורסים באנגלית במהלך התואר.

תואר ראשון בלי פטור באנגלית- יש חיה כזו?

פטור באנגלית היא דרישת סף לכל תואר- כלומר דרישת חובה. כל מוסד אקדמי מוכר, בין אם מדובר באוניברסיטה או מכללה דורשים פטור באנגלית על מנת להיות זכאים לתואר ראשון. גם מוסדות שלא דורשים ציון פסיכומטרי יבקשו מכם ציון של מבחן אמיר על מנת לקבוע את הרמה שלכם במטרה לשבץ אתכם בקורסי אנגלית בשנים הראשונות לתואר.

אז איך אני יכול לקבל פטור באנגלית

פטור באנגלית ניתן לקבל באמצעות עמידה במבחן אמיר או מבחן אמירם (גרסה מקוונת של המבחן ) או בעמידה בתנאים הדרושים בחלק האנגלית בפסיכומטרי. מי שמקבל ציון מספק באחד משני המבחנים הללו, מקבל פטור באנגלית ואינו נדרש לעבור קורסים באנגלית במהלך התואר.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content